21 - 23 ARALIK 2018

LIONEL HOTEL, İSTANBUL

Abider logo png

Kongremiz TÜBİTAK 2223-B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Programı tarafından desteklenmektedir

Davet

Değerli Meslektaşlarımız, Değerli katılımcılar

 

Sizi bu yıl 21 - 23 Aralık 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz 2.Ulusal Adli Belge İnceleme Kongresine davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız.

 

Sizlerin de bildiği gibi ülkemizde genel olarak bilirkişilik alanında, özel olarak belge inceleme alanında yeni yasal düzenlemeler yapılmış olup bu değişikliklerin henüz tamamlanmadığı ve sürecin devam ettiği görülmektedir. Esasen bir gereksinimden kaynaklanan bu yasal düzenlemelerin alanımıza olumlu etkilerini gözlemlerken uygulamada karşımıza çıkan veya çıkma potansiyeli taşıyan bazı olumsuz etkileri olduğunu da görmekteyiz. Bu nedenle alanla ilgili sorumluluk hisseden herkesin bir araya gelerek bu türden sorunları tartışabileceği, görüş alışverişinde bulunabileceği ve uzlaşı noktalarını karar vericilere iletmeyi sağlayacak platformların yararlı olduğu düşüncesiyle derneğimiz bu kongreyi düzenlemektedir.

 

Ayrıca alanımızda özellikle bilgi teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak hızlı ilerlemeler olmaktadır, bu değişikliklerin izlenebilmesi, dünyadaki kullanılabilirliğinin paylaşılması ve hem bu alanın ‘eski’ uygulayıcılarının bilgilendirilmesi hem de özellikle genç ve meraklı araştırma görevlilerinin özendirilmesi amacıyla zengin bir bilimsel içerik hazırlıyoruz, unutulmamalıdır ki güzel bir Anadolu deyişinde de söylendiği gibi ‘bugünün çamaşırı dünün güneşi ile kurutulmaz!

 

Kongremiz, İstanbul’umuzun ulaşımı çok kolay bir bölgesi olan Bayrampaşa’da, son derece konforlu ve donanımlı toplantı odalarıyla rahat edeceğiniz şık bir otel olan Lionel Otel’de 21 - 23 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecektir. Biz Adli Belge İnceleme Derneği yönetim kurulu olarak alana ilgi duyan herkesi kongremize davet ediyoruz.

 

Eğer ilgi duyuyorsanız buyurun gelin konuşalım, tartışalım, uzlaşalım veya uzlaşmazlık noktalarını belirleyelim ve hem yargıya hem alana hizmet etmiş olalım.

 

Yüzünüzün hep gülmesi dileğiyle ve neşe ile kalın.

 

Doç. Dr. Ömer KURTAŞ

Adli Belge İncelemecileri Derneği (ABİDER)

Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Gürsel ÇETİN

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi

Kongre Bilimsel Kurul Başkanı

2. ULUSAL ADLİ BELGE İNCELEME KONGRESİ /21-23 ARALIK 2018 / LIONEL HOTEL, İSTANBUL